Auto Gaz — jakie są ekonomicznie korzyści z posiadania auto gazu?

Auto Gaz cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców. Nie ma w tym nic dziwnego, jazda na gazie przynosi duże oszczędności. Mity, które pojawiały się na temat LPG w autach, są na bieżąco obalane, a nowoczesne instalacje nie przynoszą użytkownikom żadnych problemów. LPG, czyli płynny ropopochodny gaz, który składa się z mieszanki propanu i butanu, jest dziś dostępny praktycznie na wszystkich stacjach benzynowych, a tankowanie jest proste i intuicyjne. Najważniejsze są jednak korzyści, jakie płyną z posiadania auto gazu.

fot. pixabaycom | cc0

Auto Gaz, a oszczędność pieniędzy

Ceny paliwa i oleju napędowego w ostatnim czasie znacznie wzrosły. Można powiedzieć, że w ciągu kilku lat ceny wzrosły o drugie tyle. Właśnie to jest przyczyną popularności auto gazu w Polsce. Wiele osób kupując samochód w salonie, wybiera ten, który instalację gazową posiada już na starcie. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że cena gazu najczęściej nie przekracza 2 zł, a litr paliwa kosztuje ponad 5 zł. Auto gaz szczególnie opłaca się w sytuacji, kiedy samochód jest naprawdę często użytkowany. Ciągła eksploatacja spowoduje, że koszt instalacji szybko się zwróci. Należy tę kwestię wziąć pod uwagę w momencie montażu. Ceny instalacji są bowiem różne i im bardziej skomplikowana konstrukcja silnika, tym cena instalacji gazowej jest wyższa.

Auto Gaz, a ekonomiczność podczas eksploatacji auta

Oszczędność pieniędzy na stacjach benzynowych to jedno. Auto Gaz ma jednak sporo innych korzyści. Dzięki wysokiej liczbie oktanowej gazu zwiększa się elastyczność silnika, co wpływa pozytywnie na jego pracę i poprawia płynność jazdy. Tak zwane czyste spalanie oraz brak oddziałowywania korozyjnego powoduje, że pojazd może być dłużej eksploatowany.

Pamiętajmy oczywiście, że auto gaz wymaga regularnych przeglądów oraz legalizacji butli. Tylko prawidłowe dbanie o instalację gazową, umożliwi nam bezproblemową jazdę i czerpanie korzyści z auto gazu.