Panele Longi Solar

Panele Longi Solar to produkt azjatyckiego producenta ogniw monokrystalicznych. Firma w 2018 roku znalazła się na 4 miejscu wśród światowych producentów paneli fotowoltaicznych. W 2019 roku natomiast panele uzyskały wszystkie możliwe wyróżnienia w testach na niezawodność. Firma Longi Solar swoją siedzibę ma w Chinach, a dokładniej w Xi’an, natomiast oddziały znajdują się w Ameryce, Japonii, Malezji, Australii, Indiach i Niemczech. Producent paneli stawia na badania nad rozwojem technologii oraz rozbudowany system kontroli jakości.

Technologia paneli Longi Solar

Firma Longi Solar podczas produkcji stawia na dwie technologie: Perc oraz Half cut. Dzięki temu moduły charakteryzują się jeszcze większą niezawodnością oraz trwałością. Co stoi za tymi tajemniczymi nazwami?
Panele Longi Solar w technologii Perc od tradycyjnych paneli różnią się swoją budową. Dzięki dodatkowej warstwie dielektryka możliwe jest jeszcze bardziej efektywne wykorzystywanie promieni słonecznych. Efektem końcowym jest wyższa wydajność całej instalacji.
Hulf Cut są to tak zwane ogniwa połówkowe, które stworzone zostały z myślą o minimalizacji strat, spowodowanych zacienieniem lub zabrudzeniem. Co ważne, panele w tej technlogii wyróżniają się większą odpornością mechaniczną oraz dłuższą żywotnością.

fot. pixabaycom | cc0

Panele Longi Solar jako produkt eko

Firma Longi Solar otrzymała certyfikat Certysolis za niski ślad węglowy podczas produkcji najnowszej generacji paneli fotowoltaicznych. Takie wyróżnienie potwierdza niską emisję CO2 w tak zwanym całym cyklu życia produktu, od produkcji surowców, po utylizację. Poza tym Longi Solar tworzy w myśl zasady Solar to Solar, czyli wytwarzając produkty fotowoltaiczne, korzystając wyłącznie z czystej energii.