Przedłużanie włosów — farbowanie doczepów

Przedłużanie włosów zyskuje dużą popularność, jako szybki i skuteczny sposób na posiadane gęstych i długich kosmyków. W końcu włosy niczym z okładki są marzeniem każdej kobiety. Niestety często nawet z przyczyn genetycznych, nie jesteśmy w stanie samodzielnie zapuścić włosów. Po wykonanym zabiegu najpierw cieszymy się nowym wyglądem, później jednak przychodzi czas na całą serię pytań, na przykład czy przedłużane włosy można farbować.

Farbowanie włosów doczepianych naturalnych

Farbowanie włosów doczepianych naturalnych, zwykle odbywa się dokładnie w ten sam sposób, co malowanie naszych włosów na co dzień. Warto jednak wybrać się w tym celu do specjalisy, pamiętając, że doczepy to włosy, które są martwe. Można malować je tylko na ciemniejszy odcień, nigdy nie można ich rozjaśniać — dlaczego? Ponieważ włosy przygotowane do doczepów, podczas serii procesów zostają pozbawione cebulek. Rozjaśniając martwy włos, możemy spowodować duże i nieodwracalne zniszczenia, ponieważ kosmyk taki nie ma zdolności do regeneracji. Wszystkie domowe sposoby, o których możemy przeczytać w internecie mogą okazać się nieskuteczne i mogą mieć niszczycielski wpływ na doczepione pasma. Jeżeli zatem doczepy są za ciemne albo rozjaśniamy swoje włosy, albo wymieniamy włosy doczepione.

fot. pixabaycom | cc0

Przedłużanie włosów włosami syntetycznymi, a zmiana koloru

Włosów sztucznych nie można malować. Są to włosy, których nie poddajemy raczej żadnym zabiegom. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by zmienić ich barwę. Taka koloryzacja jest jednak trwała i można przeprowadzić ją wyłącznie na jasnych odcieniach. Jak zmienić kolor sztucznych dopinek? Cóż w zasadzie nie jest to koloryzacja, a raczej barwienie. Można do tego użyć kolorowego markera lub farb akrylowych, czy sprayu koloryzującego. Takie sposoby sprawdzą się, jeżeli chcemy uzyskać kolorowe pasma na dopinkach, jednak nie dopasujemy w ten sposób ich koloru, do koloru swoich pasm. Należy pamiętać, że jeżeli nie używałyśmy doczepów, można je zwrócić lub wymienić.