Ubezpieczenie Auto Casco – czy warto kupić ubezpieczenie AC pojazdu?

Ubezpieczenie Auto Casco, pozwoli nam z większym spokojem poruszać się po drogach zarówno w kraju jak i za granicą. Nie ważne jak dobrym kierowcą jesteśmy – na drogach może dojść do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Często jakkolwiek nie jechalibyśmy ostrożnie – zawsze może znaleźć się inny, mniej doświadczony lub nierozgarnięty kierowca który doprowadzi do zdarzenia drogowego.

I choć w sytuacji w której to kto inny doprowadzi do stłuczki – koszty naprawy samochodu zostaną pokryte z polisy OC sprawcy – i tak dla własnego bezpieczeństwa lepiej posiadać Auto Casco.

fot. pixabaycom | cc0

W jakich sytuacjach warto mieć Auto Casco?

Ubezpieczenie Auto Casco będzie szczególnie ważne w przypadku zakupu nowego pojazdu z salonu. Taki rodzaj ubezpieczenia zabezpieczy nasze auto na 100% jego wartości. Niejednokrotnie zdarzały się sytuacje kiedy pojazd z winy kierowcy uległ wypadkowi lub kolizji w chwilę po opuszczeniu salonu. W przypadku braku AC taki kierowca mógłby mocno pluć sobie w brodę, gdyż naprawa świeżego auta byłaby bardzo kosztowna. Auto Casco pozwoli zabezpieczyć pojazd, a przede wszystkim nasz portfel w takiej sytuacji.

Auto Casco w ochronie przed kradzieżą

Jeśli pojazd zostanie nam skradziony – ubezpieczenie Auto Casco – pokryje stratę. W takim przypadku warto przy zakupie polisy zwrócić uwagę na szczegóły – m.in. na wartość ubezpieczenia pojazdu – jego wycenę. Może się bowiem zdarzyć, że samo ubezpieczenie jest nieznacznie tańsze w zakupie, jednak ubezpieczyciel pokryje straty jedynie do określonej w umowie kwoty, a ta może być sporo niższa niż w innych ofertach.

Na Auto Casco nie warto więc oszczędzać. Naprawa na oryginalnych częściach, udział własny w szkodzie, Asistance w kraju i za granicą oraz odległość holowania – to tylko niektóre czynniki na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia AC. W tym przypadku najtańsze AC nie znaczy najlepsze AC i warto wziąć sobie to do serca.

Dobrze ubezpieczony pojazd, to spokój. Będziemy czuli się pewnie jadąc w trasę, parkując samochód pod marketem oraz zyskamy spokojny sen nocą gdy parkujemy samochód pod domem.